Haber

Tekirdağ’da gönüllü kadınlar depremzedeler için makineleri devraldı

Tekirdağ’ın merkez Süleymanpaşa ilçesinde, depremzedelere elbise dikmek için hevesli kadınlar dikiş makinelerini devraldı.

Kahramanmaraş merkezli ve 10 ili etkileyen 2 büyük depremin ardından yurdun batısından doğusuna kadar vatandaşlar depremzedeler için tek yürek oldu. Tekirdağ’da yapılan yardımların yanı sıra kurum ve vatandaşlar da ellerinden geleni yapmaya devam ediyor. Süleymanpaşa Belediyesi’nin yaptığı yardımların yanı sıra kentte yürütülen çalışmalarla depremzedelerin yaraları sarılmaya çalışılıyor.

dikiş makinesine gittiler

Tekirdağ Halk Eğitim Merkezi ve Süleymanpaşa Belediyesi tarafından yürütülen proje kapsamında meslek edindiren kursiyerler depremzedeler için kolları sıvadı. Süleymanpaşa ilçesinde kursiyer kadınlar, yurtlarındaki çalışmalarının yanı sıra sabahın erken saatlerinde Süleymanpaşa Belediyesi Şehit Gökçen Kosal Çiftlikönü Mahallesi Spor Tesisleri Mahalle Köşkü ve Taziye Evi’ne gelerek depremzedeler için çeşitli kıyafetler dikiyor. Buradan dikilen giysiler deprem bölgelerine gönderilecek.

Kursta bulunan Giyim Teknolojileri Öğretmeni Şenay Batı yaptığı açıklamada, “Bir haftadır çalışmalarımız sürüyor. Süleymanpaşa Belediyesi ve Süleymanpaşa Halk Eğitim Merkezi’nin depremzedelere yönelik etkinliği için kursiyerlerle birlikte çalışmaya başladık. Burada bere, atkı, çocuk giyim, kadın yetişkin ve erkek takım olmak üzere çalışmalar var.”Gönüllülüğe dayalı olmasına rağmen sayımız çok güzel. Kursiyerlerimiz kumaş bağışında bulundu. Bir miktar para toplandı. Bir fabrikamız da hibe karşılığı kumaş verdi. Bunları depremzedeler için hazırlıyoruz” dedi. – TEKİRDAĞ

merkez-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu